Rotenstein 2017
 

ĎAKUJEME

27. - 28. mája 2017 na Zámku Holíč sa udiala najväčšia oslava stredoveku v širokom okolí. Rotenstein 2017 dopadol výborne aj vďaka vám!

 
Rotenstein 2017 - iba obrazok stvorec WEB.jpg
 

Rotenstein 2017 v znamení zmien

Už v tradičnom jarnom termíne zahájime najväčší slovenský festival histórie a rytierstva - Rotenstein. Festival zameraný na rozsiahly historický  program, s účasťou početnej rytierskej jazdy. Vieme, že ste priaznivci rytierov a ich súbojov. Aj preto sme tento rok programovo posunuli o level vyššie. Nebude chýbať dobová hudba, šermiari, bubeníci, krásne kaukliarky či žongléri, sokoliari, psiari, a aj o novinky z okolitých krajín. Deťom nebudú stačiť úsmevy. 

Posunuli sme sa nielen kvalitou, ale aj miestom. Rotenstein sa od tohto roku presúva na nové miesto - úžasný Vodný zámok v Holíči. Viac informácii nájdete nižšie, alebo v tomto blogu.

Vône a chute stredoveku

Stredoveké kuchyne, ochutnávky a prezentácia stredovekých plemien zvierat potešia deti aj priaznivcov vidieckeho života.

Na festivale nájdete nielen dobové gastro, predávajúce plnohodnotné občerstvenie s nádychom stredoveku.

Ak sa zatúlate do našich dobových táborov, určite neobídete naprázdno. Ku stredovekému životu patrí aj stredoveká kuchyňa, z ktorej vám dobová kuchárka určite dá ochutnať. 

 
 

Nové miesto, nové možnosti

 
web97114257.jpg
 

Vodný zámok Holíč

Tento rok prinášame jednu podstatnú zmenu. Z hradu Červený Kameň sa festival presúva do novej lokality. Tým je úžasný Vodný zámok Holíč, ktorý nám dáva nové programové možnosti. Preto sa môžete tešiť na ešte lepší rytiersky turnaj na koňoch, stredoveké trhovisko, dobové tábory a predstavenia.

O tom, prečo sme boli donútení festival z Červeného Kameňa presunúť čítajte viac tu. Hoci sme si tento hrad naozaj obľúbili, vyššia moc nám do plánov zasiahla a ďalšie konanie festivalu na tom mieste znemožnila. Hoci rozhodnutie riaditeľa Červeného Kameňa považujeme za šikanózne, nevieme s tým nič viac spraviť.

Remeselný jarmok

Na Rotensteine 2017 bude dobový remeselný jarmok ešte väčší, ako po minulé roky. Pozor, nejdeme do kvantity bez kvality. Výber remesiel a predajcov sme sprísnili a zamerali sme sa na rôznorodosť ponuky. Keďže nechceme, aby ste na našom  trhovisku mali rovnaký pocit ako na ktoromkoľvek jarmoku, každoročne s väčšou a väčšou precíznosťou vyberáme našich remeselníkov.

Rotenstein je poctivý stredoveký festival a my robíme všetko pre to, aby ste si ho užili naplno. Tešíme sa na Vás už 27. a 28. mája na Vodnom zámku v Holíči.