Program festivalu Rotenstein je hotový

Dlhé prípravy programu sú za nami

Dlhé hodiny sedenia a premýšľania nad programom, hľadanie, oslovovanie aj nekonečná komunikácia s účinkujúcimi. Šachovanie s rozložením vystúpení tak, aby sme vám priniesli silnú stredovekú skúsenosť v každej minúte festivalu. A nakoniec natlačenie nabúchaného programu do jednej prehľadnej tabuľky, ktorú každý návštevník festivalu dostane do ruky. To všetko je úspešne za nami a my môžeme predstaviť kompletný program rytierskeho festivalu Rotenstein.

Program je postavený tak, aby zaujal všetky vekové kategórie a ponúkal ako veľké grandiózne vystúpenia účinkujúcich na koňoch, tak aj stredne veľké šermiarske či kaukliarske vystúpenia. Nezabudli sme ani na komornejšiu časť programu. V nej sa Vám predstaví napríklad nové bábkové divadlo Dvor Zázrakov. A keď budete mať vystúpení vyše hlavy, prejdite sa po našej dobovej tržnici. Sprevádzať vás na nej budú tóny stredovekej muziky od skupiny Hundsfut.

Predstavujeme kompletný program

A takto by sme mohli pokračovať ešte veľmi dlho. No lepšie je raz vidieť, ako sto krát čítať. A lepšie je raz zažiť, ako sto krát vidieť iba na internetoch. Preto veríme, že 27. a 28. mája 2017 nezostanete sedieť doma na zadkoch a prídete zažiť kus stredoveku na Rytiersky festival Rotenstein 2017.

 

Kompletný program festivalu Rotenstein. Kliknite na obrázok pre viac informácii.

 

Keď si to všetko zrátame, môžete sa tešiť až na 18 skupín účinkujúcich:

 1. Rytiersky turnaj Hector
 2. Skupina jazdnej lukostreľby Bíró Kert
 3. Bubenícka jednotka Hector
 4. Šermiarska skupina Ctibor
 5. Skupina historickej ľukostreľby Vinedi
 6. Templári z hradu Bagras
 7. Dobová hudba Hundsfut
 8. Dvor zázrakov
 9. Sokoliari sv. Bavona
 10. Galthilion
 11. Festum Aeternum
 12. Šermiarska skupina Argyll
 13. Crazy Showhorses
 14. Velkomoravané
 15. Fringia
 16. Klub oživenej histórie Sprisahanci
 17. Dreamdencers
 18. Bludní rytieri

A mnohí ďalší... A to už niečo je, však? A to sme medzi účinkujúcich nezarátali desiatky remeselníkov z tržnice, množstvo dobových atrakcií pre deti aj dospelých či samostatných kaukliarov, ktorí sa postarajú o poriadnu dávku stredovekej atmosféry kdekoľvek v areáli festivalu. Že si to ani neviete prestaviť? Pozrite si našu sekciu Program, kde vám fotky veľa napovedia.

Na koho sa najviac tešíte vy? Budeme radi ak nám dáte vedieť v komentároch. 

Ak vás Rotenstein zaujal, určite nezabudnite zdieľať ďalej a hlavne 27. a 28. mája prísť na Zámok Holíč a všetko toto zažiť na vlastnej koži. Tešíme sa na vás!

Matúš Koprda