Program festivalu Rotenstein je hotový

Dlhé prípravy programu sú za nami

Dlhé hodiny sedenia a premýšľania nad programom, hľadanie, oslovovanie aj nekonečná komunikácia s účinkujúcimi. Šachovanie s rozložením vystúpení tak, aby sme vám priniesli silnú stredovekú skúsenosť v každej minúte festivalu. A nakoniec natlačenie nabúchaného programu do jednej prehľadnej tabuľky, ktorú návštevník festivalu dostane do ruky. To všetko je úspešne za nami a my môžeme predstaviť kompletný program rytierskeho festivalu Rotenstein.

Program je postavený tak, aby zaujal všetky vekové kategórie a ponúkal ako veľké grandiózne vystúpenia účinkujúcich na koňoch, tak aj stredne veľké šermiarske či kaukliarske vystúpenia. Nezabudli sme ani na komornejšiu časť programu. V nej sa Vám predstaví napríklad nové bábkové divadlo Dvor Zázrakov, dobová hudba alebo známi aj neznámi kaukliari. Títo všetci sa budú potulovať okolo nášho nového Rozprávkového Nádvoria. 

Predstavujeme kompletný program

A takto by sme mohli pokračovať ešte veľmi dlho. No lepšie je raz vidieť, ako sto krát čítať. A lepšie je raz zažiť, ako sto krát vidieť iba na internetoch. Preto veríme, že 26. a 27. mája 2017 nezostanete sedieť doma na zadkoch a prídete zažiť kus stredoveku na Rytiersky festival Rotenstein 2018.

 

Kompletný program festivalu Rotenstein. Kliknite na obrázok pre viac informácii.

 

Programu je tento rok opäť o trochu viac. Dokonca máme pocit, že ak by ste chceli zažiť naozaj všetko na Rotensteine, museli by sme ho natiahnuť až do pondelka. :)  Účinkujúcich je viac ako 250, a to už niečo je, však? A to sme medzi nich nezarátali desiatky remeselníkov z tržnice, množstvo dobových atrakcií pre deti aj dospelých či samostatných kaukliarov, ktorí sa postarajú o poriadnu dávku stredovekej atmosféry kdekoľvek v areáli festivalu. Že si to ani neviete prestaviť? Pozrite si našu sekciu Program, kde vám fotky veľa napovedia.

Na koho sa najviac tešíte vy? Budeme radi ak nám dáte vedieť v komentároch. 

Ak vás Rotenstein zaujal, určite nezabudnite zdieľať ďalej a hlavne 26. a 27. mája prísť na Zámok Holíč a všetko toto zažiť na vlastnej koži. Tešíme sa na vás!

Matúš Koprda