Trafíte na Rotenstein? Alebo ako si užiť festival už v aute.

Tak parkovanie vašich tátošov pri festivalom zámku bude tento rok sranda. Miesta je viac ako dosť, o to sa naozaj nemusíte báť. Takisto ani ceny, parkovanie je zadarmo. No ako už iste viete, chceme aby ste na každom kroku cítili jedinečnú dobovú atmosféru. A tu dokonca ešte predtým, ako vystúpite zo svojich plechových koní.

Inak, vedeli ste, že  problémy s infraštruktúrou, ubytovaním a parkovaním riešili počas turnajov a osláv už stredovekí organizátori?

Read More
Festivalová mapa plná informácií

Len pred pár dňami sme Vám priniesli konkrétny program festivalu Rotenstein. Celý si ho môžete pozrieť tu. 

No Rotenstein nie je iba o vystúpeniach, ktoré vidíte v programe. Chceme, aby ste doslova na každom kroku cítili skvelú dobovú atmosféru. Preto sme po celom areáli naplánovali množstvo dobových atrakcií.

Pozrite si oficiálnu mapu festivalu, kde mnoho z týchto atrakcii nájdete.

Read More
Matúš Koprda
Program festivalu Rotenstein je hotový

Dlhé hodiny sedenia a premýšľania nad programom, hľadanie, oslovovanie aj nekonečná komunikácia s účinkujúcimi. Šachovanie s rozložením vystúpení tak, aby sme vám priniesli silnú stredovekú skúsenosť v každej minúte festivalu. A nakoniec natlačenie nabúchaného programu do jednej prehľadnej tabuľky, ktorú každý z návštevník festivalu dostane do ruky. To všetko je úspešne za nami a my môžeme predstaviť kompletný program rytierskeho festivalu Rotenstein.

Read More
Matúš Koprda
Slovákom celkom vážne hrozí, že sa stanú len bábkami (v rukách hercov)!

Pred rokom sme stretli dvoch bláznov, ktorí nám tvrdili, že bábkové divadlo môže byť zábavné nie len pre deti ale aj pre nás starcov. Neverili sme. Ešteže sme si k tým ich rozprávkam sadli, inak by sme padli na riť. Majo a Bob z potulného teátra Dvor Zázrakov nás okamžite strhli do sveta kaukliarov, čarovných príbehov a divadla. Opantali si nás ako svoje bábky.

Ich veľkú premiéru na Rotensteine si určite nenechajte ujsť!

Read More
Kruté radosti Rotensteinu

Nachádzame sa v 15. storočí a prechádzame sa po panstve vodného hradu Wyvar. Pozorujeme život obyčajných ľudí stredoveku, keď sa tu zrazu med nami zjaví temná postava so sekerou v ruke. Práve sme stretli majstra kata s jeho mučiarňou. Nie, nemusíte sa obávať. Ak máte čisté svedomie, neublíži vám.

Že si to neviete predstaviť? Vďaka festivalu Rotenstein vôbec si to predstavovať ani nemusíte. Môžete to rovno zažiť.

Read More
Matúš Koprda
Veľké sťahovanie Rotensteinu, alebo ako arogancia moci zasiahla do festivalovej tradície

Poznáte ten pocit, keď dáte do niečoho naozaj všetko a ono to potom aj tak nevyjde? My áno. K našej práci to už tak nejak patrí. Ale to, čo sa nám stalo s festivalom Rotenstein naozaj nemá obdoby. Ešte doteraz krútime hlavami nad ľudskou hlúposťou a aroganciou moci, ktorá dostala na kolená náš Rotenstein a donútila nás k veľkému sťahovaniu. Čo sa teda stalo?

Read More