Rotenstein 2018
 
hector-logo.png

Vodný zámok Holíč

26. - 27. mája 2018

 
web pozadie.jpg

oslava stredoveku

Rotenstein 2018

V roku 2017 sme Rotenstein presunuli z hradu Červený Kameň na Vodný zámok Holíč. A lepšie sme ani nemohli spraviť. Nové priestory nám umožnili pripraviť najsilnejší ročník stredovekého festivalu Rotenstein. Zámok v Holíči sa stal skutočným domovom Rotensteinu.

rotenstein-2018

A tento rok to bude ešte o niečo lepšie.

 
 
DSC_5960-Edit.JPG

zabavíme malých aj veľkých

Program festivalu

Viac ako 250 účinkujúcich zo Slovenska, Čiech, Rakúska a Poľska sa opäť po roku stretne, aby do bodky splnili všetky predstavy a sny o stredoveku. Landsknechti, hopliti, rytieri, lukostrelci, kaukliari... Títo všetci žijú v našich dobových táboroch. Uvidíte ich aj v dobovom programe, či už pôjde o turnaj v lukostreľbe, vojenský buhurt alebo úžasnú konskú show. 

 

Rytiersky turnaj na koňoch

Dobový program

Oddych na stredoveký spôsob

Detský program

 
DSC_6875.jpg

stred stredovekého sveta je v holíči

Kadiaľ na festival?

Rotenstein našiel nový domov. Je ním Vodný zámok v Holíči a ak ste o ňom doteraz nepočuli, určite čítajte ďalej. Zámok v Holíči je prvotriednou pamiatkou, ktorá doteraz stála mimo pozornosti Slovákov. Táto jedinečná stavba si to ale ani zďaleka nezaslúži. Barokovo-klasicistický zámok je výraznou dominantou Holíča a širokého okolia. V 18. storočí dokonca šlo o cisárske sídlo vlastnené Františkom Lotrinským.

Zámok Holíč stojí neďaleko centra mesta a jednoducho sa k nemu dostanete ako autom, tak aj pešo alebo na bicykli. Počas festivalu bude možné priamo pri hrade bezplatné parkovanie. Viac o parkovaní nájdete v tomto poučnom článku.

 
 
 
 
 
vstupenky rotenstein.jpg

 

A čo to stojí?

Vstupenky na festival

 
listky cover.jpg

Vstupenky kúpite iba na mieste, rovno pri vstupe do festivalového areálu.

 
 
Vrelá vďaka za tieto dva dni, veľmi sme sa potešili, že ste si vybrali práve náš milovaný zámok v Holíči. Skutočne ožil a sme nadšení! Dúfam a verím, že budúci rok opäť v Holíči. Ešte raz - ďakujeme!
— Návštevníčka Rotensteinu 2017
 
 
DSC_6514.jpg