Detský program

Deti boli, sú a vždy budú našou prioritou na festivale Rotenstein. Preto sme tento rok ešte obohatili detský program. Okrem maľovania na tvár, množstva kaukliarov, akrobatov na chodúľoch či hudobníkov sa môžete tešiť aj na detské divadielka s netradičnými rozprávkami, nácviky vojenských formácií pre minirytierov či poctivý šermiarsky výcvik ako v stredoveku. Deťom naozaj nebudú stačiť úsmevy.

Okrem programu na festivale nájdete aj početné detské atrakcie. Lukostreľba, kušostreľba, zážitková dráha, jazda na drevenom rytierskom koni, detská aréna s mäkčenými zbraňami, súťaž o roh jednorožca a mnohé iné atrakcie deti chytia a už nepustia.

dobove atrakcie rotenstein

Dobové atrakcie

Na našom festivale nájdete naozaj veľa dobových atrakcii. Počnúc klasikou, ako je lukostreľba či hod sekerou na terč, cez menej tradičnú jazdu na drevenom rytierskom koníkovi, streľbu kušou na drevený hrad, až po originálny drevený kolotoč.

Určite si nenechajte ujsť dobovú mučiareň, kde Vám náš kat zvaný Flajšhaker predvedie právo útrpné bezbolestným spôsobom. Viac o mučiarni tu.

stredoveke atrakcie rotenstein

Detská aréna

Každý z nás chcel byť rytierom alebo princeznou. Ako malí sme sa naháňali s palicami a bojovali o našu detskú česť s úhlavnými nepriateľmi (čiže najlepšími kamarátmi z ulice). Tieto časy sú pre mnohých z nás dávno preč, ale na tú radosť nikto z nás nezabudol. Presne preto sme zriadili detskú arénu s mäkkými "zbraňami", kde sa deti vybláznia naozaj do posledných síl.  

dobove atrakcie rotenstein

Program pre deti

Pri každom z predstavení na Rotensteine myslíme na detského diváka. Preto sa u nás deti zabavia nielen pri divadielkach, či vtipných artistoch na chodúľoch. Veríme že ich nadchne aj stredoveký šerm alebo vzrušujúci rytiersky turnaj na koni. A úplne najväčšiu radosť im určite spraví fotka so spoteným a šťastným víťazom rytierskeho turnaja.